Woof Days

Een nieuwkomer op Essen was de expostand van Farplace Animal Rescue, een goed doel waar ik als dierenliefhebber uiteraard helemaal achter sta. Ze vangen hulpbehoevende dieren op in heel het Verenigd Koninkrijk, en brachten om geld in het laatje te brengen een serie van leuke spelletjes uit. Als eerste stelden we Cat Days aan jullie voor, en het moet gezegd worden: de testsessies waren zo leuk dat zelfs de hondenmensen aan tafel overtuigd waren van het snelle kattenkaartspel. Nóg blijer zullen ze worden met de hondenversie van het spel: Woof Days ! 

Woof days heeft een leuk vormgegeven artwork en bevat leuke knipogen die hondeneigenaren en -mensen zeker gaan herkennen, waarover later meer. De spelregels zijn zowat de kortste die ik ooit zag, ze passen namelijk op een speelkaart en zijn dus ook simpel samen te vatten: vul een week (zeven gekleurde weekdagenkaarten, elke speler krijgt een set ter beschikking) met hondenkaarten, volgens de plaatsingsregels die op de hondenkaarten vermeld staan. 

Hiervoor worden alle Woof Days kaarten (honden- en voorwerpkaarten) geschud tot een trekstapel, waarvan elke speler er vijf op hand krijgt. De hondenkaarten bevatten een puntenaantal dat de speler opstrijkt als hij de kaart uitspeelt op een weekkaart, en een regel hoe deze geplaatst moet worden ten opzichte van de dag, of andere hondenkaarten. De voorwerpen zijn typisch hondgebonden (comfortabel denkentje, knuffelbeer of bijtspeelgoed) en doen eens uitgespeeld wat ze in het echte leven ook doen: honden afleiden (zodat de kaarten bijvoorbeeld van plaats gewisseld worden als de hond 'op wandel' gaat). 

Woof Days lijkt simpel, maar biedt best wat uitdaging om zo snel mogelijk zo veel mogelijk honden met zoveel mogelijk punten een plaatsje in de rij te geven. Speel een kaart uit of neem een extra handkaart van de trekstapel, maar wees tactisch en snel want met een spelduur van 5 tot 15 minuten is een rondje snel gespeeld ! Zijn er meer (honden)spelliefhebbers dan het voor het spel bedoelde twee spelers ? Dat is snel opgelost met een extra doosje Woof Days: schud per twee spelers een kaartendeck door elkaar en breid het aantal spelers door extra speldoosjes uit tot zoveel je maar wil !

Een leuk, grappig, mooi, snel kaartspel waarmee je dan ook nog eens het goede doel steunt, klinkt als een prima plan om Woof Days een volgende speldag eens boven te halen. Extra pluspunten ook dat de 'mixed-breed' hondenkaarten veel punten opleveren, omdat ze, zoals hun site zegt: nauw aan het hart van een dierenreddingsorganisatie liggen. Zoals eerder gezegd is het spel zeker niet alleen geschikt voor hondenmensen ! Vergeet ook niet de andere spelletjes van Farplace Animal Rescue te checken, ze zien er een voor een de moeite uit. 

Dit spel is geschonken door Farplace Animal Rescue en is vanaf heden te spelen bij Het Geel Pionneke



Aantal spelers : 2 (of 2 teams)

Leeftijd : vanaf 6 jaar

Speelduur : 5 - 15 minuten


Reacties

Populaire posts