Back stories : alone under the ice
Back Stories - Alone under the ice is een meeslepend verhalend avontuur vol verschillende wendingen. Je speelt een jonge vrouw (Sofie) van wie de broer is verdwenen. Je hebt van hem een brief ontvangen vanuit de Mont-Blanc. Hij vertelt over zijn onderzoek en over een nazi-schat die 50 jaar geleden verloren is gegaan. Je moet naar de Mont-Blanc om dat te onderzoeken. Om hem te vinden moet je verschillende mysteries proberen op te lossen.
Alone under the ice is een solo of coöperatief spel voor 1 tot 6 spelers. Met een spelduur van ongeveer 60 minuten biedt het spel een intense ervaring die doet denken aan escape-rooms. Het spel bestaat uit 128 genummerde kaarten.
Er zijn verschillende types kaarten:
Purper : Karakter/Doel/Eindekaarten :deze kaarten vertellen je wat je moet doen om je avontuur voort te zetten. Met de personagekaarten kun je de status van je held volgen.
Groen : Aanwijzingskaarten: Dit zijn belangrijke avontuurlijke hulpmiddelen waarmee je bepaalde situaties tijdens je avontuur kunt oplossen of de uitdagingen waarmee je wordt geconfronteerd beter kunt begrijpen.
Geel : Kaarten met een verhaal : Deze kaarten bevorderen je avontuur op basis van de acties die je uitvoert.
Zwart : Situatiekaarten Deze kaarten zijn afbeeldingen van locaties, personen of voorwerpen.
Blauw : Actiekaarten : Deze kaarten vertegenwoordigen acties, items, personages of andere dingen die samenwerken met de situatiekaarten. Er zijn 2 soorten : vensterkaarten en inkepingskaarten.
Rood : Statuskaarten :Deze kaarten zeggen hoe de zus zich voelt.
De setting in de ijzige bergen en het mysterie rond de verdwenen broer en de verloren schat creëren een spannende omgeving. Het spel maakt gebruik van een point-and-click-systeem waarbij je acties kiest zoals zoeken, onderzoeken, praten… Elke keuze leidt tot verschillende gevolgen onthuld door een goed doordacht systeem van insnijdingen in de kaarten. Dit zorgt voor een interactief verhaal waarbij je keuzes direct invloed hebben op de vooruitgang en de uitkomst van het avontuur.
Het spel is zeker herspeelbaar. Iedere keer dat je een beslissing neemt verandert het van inhoud. Je zal niet iedere kaart ontdekken als je het maar één keer speelt. Je kan proberen vriendschap te sluiten met zoveel mogelijk mensen of ze negeren. Als je items vindt kan je ze stelen of ernaar vragen. De diepgang van het spel is ongelooflijk. Zelfs als je vindt dat het einde ok is, zal je toch goesting krijgen om andere wegen te vinden die je misschien gemist hebt.
Toen ik het spel de eerste keer speelde heb ik wel de broer gevonden maar niet de schat. Daarom ga ik het zeker nog een keer spelen om tot een beter einde te komen. Hopelijk maken jullie de juiste beslissingen!
Dit spel is geschonken door Lucky Duck en is vanaf mei te spelen bij Het Geel Pionneke.
Aantal spelers : 1 - 6
Leeftijd : vanaf 10 jaar
Speelduur : 50 - 70 minuten




.jpg)
Reacties
Een reactie posten