Litter Tray
Een nieuwkomer op Essen was de expostand van Farplace Animal Rescue, een goed doel waar ik als dierenliefhebber uiteraard helemaal achter sta. Ze vangen hulpbehoevende dieren op in heel het Verenigd Koninkrijk, en brachten om geld in het laatje te brengen een serie van leuke spelletjes uit. Een ervan was het toepasselijke 'Cat Days' en wat hoort er bij elke zichzelf respecterende propere kat? Juist ja, de kattenbak.
Een origineel thema voor dit snelle push-your-luck kaartspel. Denk goed na waar je je drollen deponeert, want er eentje bijleggen in een al bevuilde kattenbak levert minpunten op. En net als in het echte kattenleven, heeft elke kat een voorkeur voor welke kattenbak aan zijn strenge normen voldoet.
Zoals we van spelletjes van Farplace gewend zijn, is de set-up eenvoudig: iedere speler krijgt een set van zes gekleurde kattenbakkaarten, en schepjestoken en twee willekeurige kattenkaarten (de overige kattenkaarten vormen de trekstapel). De poeptokens tellen aan het eind van het spel als punten.
Een spelbeurt verloopt als volgt: neem een kaart van de trekstapel en speel deze uit, of speel een handkaart uit. Let op, de handkaarten worden doorheen het spel NIET vervangen ! Hiervoor dobbel je 1 of 2 dobbelstenen, die aangeven in welke kattenbak je je poeptokens kan uitspelen, en welke combinatie van kattenbakken de juiste opties zijn.
Een speler mag blijven rollen en poeptokens plaatsen zolang hij wil, maar let op: neem niet teveel risico's want moet je een poeptoken leggen in een kattenbak waar er al eentje ligt, dan verlies je drie punten (al belet het schepjestoken je hiervoor een keer).
Neem je het zekere voor het onzekere en beƫindig je je beurt? Dan scoor je alle die beurt gedropte drollen door de kattenbakken te verschonen en de poeptokens op je puntenkaart te leggen. Bereikt een speler 10 poeppunten? Dan gaat de laatste spelronde in en worden de punten geteld. De speler met de meeste poeppunten is de winnaar van contente katten en Litter Tray !
Dit spel is geschonken door Farplace Animal Rescue en is vanaf heden te spelen bij Het Geel Pionneke
Aantal spelers : 2 - 4 spelers
Leeftijd : vanaf 6 jaar
Speelduur : 15 minuten






.jpg)
Reacties
Een reactie posten