Choconnect

In dit spel ben je chocolatier en je bevindt je in de verleidelijke wereld van zoetigheden. Je moet de chocolaatjes vakkundig schikken om de ultieme chocolatier te worden en de zoetste uitdaging te winnen. Wie als eerste een rij met het juiste aantal chocolaatjes maakt, wint.


Je legt het spelbord klaar in het midden van de tafel en stopt alle chocolaatjes in het zakje. Als je aan de beurt bent ga je een chocolaatje trekken uit de zak zonder te kijken en je schuift dit op het bord. Je kan je getrokken chocolaatje aan elke kant van het bord erop schuiven. Als er al een chocolaatje ligt, schuift dit gewoon een plaats op. Je kan enkel een chocolaatje schuiven in een rij die nog niet vol ligt van andere chocolaatjes, want we verspillen geen eten natuurlijk. Het doel is dan om de chocolaatjes op een lijn te krijgen die er hetzelfde uitzien, het aantal chocolaatjes op een rij dat je nodig hebt, hangt af van de decoratie. Het donkere chocolade, driehoekje met 3 stippen, zorgt voor winst als je er 3 op een rij hebt. Het vierkante melkchocolaatje met 4 strepen zorgt voor winst bij 4 op een rij en de witte chocolade, ster met 5 stippen, zorgt voor winst bij 5 op een rij. Een rij kan horizontaal, verticaal of diagonaal gemaakt worden. Wie als eerste hier in slaagt, wint.


Er zijn nog uitgebreide regels voor 3 of 4 spelers, hier ga je iets langer spelen. Je speelt verschillende rondes, iedereen start 1 ronde. Je speelt dus het aantal rondes dat gelijk is aan het aantal spelers. Elke keer dat er iemand wint worden er punten verdeeld, afhankelijk van het aantal spelers. Als je allemaal een keer gestart bent ga de punten per ronde optellen en kan je zien wie gewonnen heeft.

Veel chocolade spelplezier.

Dit spel werd geschonken door Snovid en kan vanaf september gespeeld worden bij Het Geel Pionneke.

Aantal spelers: 2 – 4 spelers
Leeftijd: vanaf 14 jaar
Speelduur: < 15 minuten

Reacties

Populaire posts