Slay the Spire

Slay the Spire is een deckbuilding spel waarin 1 tot 4 spelers een toren gaan beklimmen. Deze toren bestaat uit 3 verdiepingen. Deze verdiepingen worden weergegeven in de vorm van een plattegrond met daarop de kamers waar je je een weg moet doorzoeken. Er zijn echter meerdere routes die je kunt nemen en je zult dan ook vooraf goed met elkaar moeten overleggen welke route jullie willen nemen. 

Er zijn kamers waarin je monsters moet bevechten, in andere kamers kom je oog-in-oog te staan met krachtige elite monsters. Sommige kamers laten je lastige beslissingen nemen in de vorm van events. Heb je na al dat vechten een lekker zakcentje bij elkaar verdient dan kun je je zuurverdiende muntstukken uitgeven bij de markt. 

Tijdens het spel zal je hoofdzakelijk bezig zijn met het bevechten van monsters. Deze monsters komen in het spel in de vorm van kaarten. Het aantal monsters dat per kamer in het spel komt hangt af van het aantal spelers en zo zullen er een aantal rijen met monster naast het boord komen te liggen.

Elke ronde die wordt gespeeld bestaat uit twee fases : de spelersfase en de monsterfase. In de spelersfase zijn alle spelers tegelijk aan de beurt en worden er kaarten gespeeld. Alle helden hebben aan het begin van het spel hun eigen deck met 10 kaarten. Elke beurt nemen de spelers 5 kaarten op hand die ze kunnen gebruiken om bijvoorbeeld aan te vallen, te verdedigen of speciale krachten te activeren. Deze kaarten hebben echter bepaalde energiekosten om te spelen en omdat spelers elke ronde maar 3 energie krijgen, kunnen spelers niet altijd alle kaarten spelen en zullen ze een goed overwogen keuze moeten maken welke kaarten er op tafel komen. 

 Hebben alle spelers hun kaarten op tafel gespeeld, of hebben ze simpelweg geen energie meer over dan is het de beurt aan de monsters. In deze fase zullen de monsters terug aanvallen. In de spelersfase is al bekend wat monsters in de monsterfase zullen doen dus spelers kunnen zich hierop voorbereiden. Het is dan natuurlijk te hopen dat spelers in de spelersfase kaarten op handen krijgen om zich tegen de soms brute aanvallen te kunnen verdedigen. Wanneer alle monsters hun aanval hebben gedaan komen de spelers weer aan de beurt. 

Deze twee fases wisselen elkaar af totdat, of alle monsters zijn verslagen, of een speler zijn laatste levenspunt kwijtraakt. Raakt een speler zijn laatste levenspunt kwijt, dan verliezen de spelers gezamenlijk en moeten ze het spel resetten en weer vanaf het begin opnieuw beginnen. Zijn alle monsters verslagen, dan krijgen alle spelers daar een beloning voor. Deze beloning bestaat vaak uit geld of een magisch drankje en een nieuwe kaart voor je deck. 

Wanneer spelers een kaart aan hun deck mogen toevoegen wordt het spel interessant. Elk karakter heeft zijn eigen grote stapel met krachtige nieuwe kaarten. Deze grote stapel met kaarten zit boordevol potentiële kaartcombinaties. Elke keer dat een speler zijn deck mag uitbreiden worden er drie kaarten van zijn of haar stapel opengedraaid en mag daar dan één van uitkiezen. Op deze manier proberen spelers hun deck te verbeteren en wordt er naar de ultieme combo gezocht. Elk karakter heeft meerdere manieren waarop het deck beter kan worden gemaakt en dit is dan ook elke keer een leuke puzzel, met als ultieme doel een deck te bouwen dat onverslaanbaar is.

Wanneer de spelers een elite monster verslaan mag er wederom weer een kaart worden toegevoegd aan het deck, en krijgen alle spelers een relikwie. Deze relikwieĂ«n geven de spelers een extra voordeel gedurende de rest van het spel. Zo zijn er relikwieĂ«n die ervoor zorgen dat je de rest van de rondes elke keer met 1 extra energie begint, heal je levenspunten wanneer er een bepaald dobbelresultaat wordt gegooid, krijg je eens per ronde extra verdediging… 

Gedurende het spel zijn er meerdere momenten waarop spelers de mogelijkheid krijgen om kaarten te upgraden. Door deze upgrades worden sommige kaarten sterker terwijl andere kaarten hetzelfde effect blijven behouden maar juist weer goedkoper worden om te spelen doordat de energiekosten worden verlaagd. Alle kaarten in het spel zitten in een sleeve met een ondoorzichtige achterkant. Wanneer een kaart wordt geĂĽpgraded haal je de kaart uit de sleeve en draai je deze simpelweg om, waardoor de verbeterde versie van de kaart zichtbaar wordt. Ook op deze manier kunnen spelers naar hartenlust hun deck met kaarten verbeteren. 

Aan het einde van elke verdieping worden de spelers met een eindbaas geconfronteerd. Deze monsters zijn vaak erg sterk en hebben veel levenspunten. Al deze eindbazen hebben een specifieke manier waarop ze moeten worden verslagen en hebben elk hun eigen sterke en zwakke punten. Wanneer uiteindelijk de derde eindbaas is verslagen hebben de spelers gezamenlijk de overwinning te pakken. 

Er zit veel interactie in het spel. Je bent continu met elkaar aan het bespreken wie welk monster aanvalt en de volgorde waarin dit gebeurt kan regelmatig van essentieel belang zijn. Je hebt echt het idee dat je gezamenlijk verantwoordelijk bent voor de overwinning. Doordat het spel elke keer dat je het succesvol afrondt iets moeilijker wordt, is de herspeelbaarheid fantastisch en zal je merken dat je in toekomstige potjes weer een stukje beter moet zijn, en dit dan uiteindelijk ook wordt. 

De doorgewinterde deckbuilder speler zal in dit spel zeker wat makkelijker van start kunnen gaan vergeleken met de beginnende speler, maar ik ben ervan overtuigd dat ook minder ervaren spelers hier ook veel plezier mee zullen hebben. 


Omdat je deck altijd sterker en sterker wordt, is het wel aan te raden om het spel door te spelen en te proberen de drie bazen te killen. Dit neemt natuurlijk veel tijd in beslag. Ik vind het aan te raden om het spel te huren bij het Geel Pionneke omdat wanneer je het speelt tijdens de speldagen steeds je deck na afloop terug moet afbreken hetgeen niet ideaal is. Fantastisch spel!!! 

Dit spel is geschonken door Contention Games en is vanaf februari te spelen bij Het Geel Pionneke.
Slay the Spire is te koop bij spelmagazijn.be met 10% korting voor de leden.


Aantal spelers : 1 - 4
Leeftijd : 12+
Speelduur : 30 - 150 minuten
Bekijk op Instagram 



Reacties

Populaire posts