Catuto!

Als je het spel beverbende kent en leuk vindt, dan ga je dit spel ook leuk vinden. Je moet zo min mogelijk punten halen.


In plaats van bevers heb je hier katten. Iedereen krijgt 4 kaarten voor zich op een rij liggen, je mag de 2 buitenste kaarten bekijken en die moet je onthouden, want 1 maal gezien mag je deze niet meer bekijken tenzij je een speciale kaart hebt om je kaarten te bekijken. Als iedereen klaar is draai je 1 kaart van de trekstapel om en dit wordt de aflegstapel. De persoon die als laatste een kat heeft geaaid mag beginnen. Je neemt een gedekte kaart van de trekstapel of de open kaart van de aflegstapel. Als je een gedekte kaart van de trekstapel neemt bekijk je of dit een kaart met een waarde heeft, dan wissel je die met een dichte kaart voor je, je mag kiezen welke, maar niet eerst kijken welke je wil nemen. Als het een actiekaart is, voer je de actie uit. Als je een kaart van de aflegstapel neemt moet dit een kaart met een waarde zijn, de actiekaarten mogen niet genomen worden.

Het spel eindigt als iemand denkt dat hij/zij de laagste score heeft en daardoor 'meow' zegt. De andere spelers krijgen dan nog 1 beurt om te proberen een zo laag mogelijk score te krijgen. Iedereen draait dan alle kaarten om om te tellen hoeveel punten iedereen heeft. Je speelt het aantal rondes als er spelers zijn. Als je met 2 speelt, speel je wel 4 rondes.


Kijk zeker goed na wat de actiekaarten net betekenen zodat je goed op de hoogte bent van wat je kan doen. Als je de kooi legt bij een persoon moet deze een beurt overslaan, maar let op, als je de kooi tijdens je beurt niet weglegt, dan moet je nog een beurt overslaan.

Dit spel werd geschonken door Kadabra en kan vanaf april gespeeld worden bij Het Geel Pionneke.

Aantal spelers: 2 – 8 spelers
Leeftijd: vanaf 6 jaar
Speelduur: 15 minuten

Reacties

Populaire posts