Recall

In de fascinerende wereld van Recall draait alles om strategie, vernieuwing en ontdekking. Dit spel daagt de spelers uit om hun vaardigheden in het exploreren en het bouwen op de proef te stellen. Elke speler begint met één van de 14 stammen en met één van de 18 gadgets. 

Je moet je leden van je stam naar onbekende gebieden sturen om sporen van vroegere beschavingen op te sporen.

Het spel duurt 13 rondes. Als je aan de beurt bent heb je de keuze om :
-een keycard te gebruiken om een actiebox te activeren of
-een “recall” (terugroeping”) te doen om grondstoffen te verzamelen en je keycards terug te nemen. 


Bij het activeren van een sleutelkaart activeer je de actiebox. Wat kan je allemaal doen tijdens die activatie? 

-gebieden bevolken
-personen verplaatsen
-nieuwe gebieden ontdekken
-opgravingen doen
-kluizen, werkplaatsen, monumenten bouwen

Een belangrijk onderdeel van het spel is het verkennen van opgravingsplaatsen om sporen van oude beschavingen te ontdekken. Tijdens je opgravingen bekom je vaardigheidsstenen en ga je verder op één van de 3 kennissporen. Dit levert je waardevolle punten op. Wanneer je vordert op een kennisspoor kom je upgrades tegen om je actieboxen te verbeteren. 

Na ronde 4, 7 en 10 moet je één van 2 paden kiezen. Elk pad geeft een onmiddellijke bonus en verhoogt de eindscore.  Naarmate het spel vordert kan je je stam verbeteren door nieuwe sleutelkaarten te verkrijgen, actieboxen te upgraden en vaardigheidsstenen te verzamelen.

Iedere speler krijgt 2 individuele doelen. Na de 9de ronde moet er beslist worden welk doel je wil bereiken op het einde van het spel. 

Ik vind het een zeer leuk spel met veel verschillende mogelijkheden. De opstelling van het spel neemt wel wat tijd in beslag. De regels zijn niet te ingewikkeld en worden degelijk uitgelegd in de handleiding. Het ontdekken van nieuwe gebieden is spannend en steeds anders. Zeer mooi en degelijk materiaal. Je moet proberen van de juiste keuzes te maken, strategisch te spelen. 

Recall is zeer zeker herspeelbaar omdat de gebieden steeds ergens anders liggen, je steeds met een andere stam speelt en andere gadgets krijgt.

Het is niet de bedoeling dit spel eens vlug op tafel te leggen, het spel duurt vrij lang. De eerste keer dat je het spel speelt weet je nog niet goed waar je je moet op focussen, maar de volgende keer zal je zeker een betere strategie bedenken zodat het ook vlugger zal vlotten. Veel speelplezier!!!


Dit spel is geschonken door Alion Games en is vanaf november te spelen bij Het Geel Pionneke.


Aantal spelers : 1- 4
Leeftijd : vanaf 14 jaar
Speelduur : 90 minuten
Bekijk op Instagram






Reacties

Populaire posts