Inkling

In dit spel moet je proberen te raden welke woorden de spelers naast je op zijn/haar kaartje heeft staan. Hiervoor gebruik je letterkaarten (inktkaarten) die je aflegt voor je. De speler die op het einde de meeste punten heeft verzameld door het raden van de woorden en het goed overbrengen van zijn/haar eigen woorden is de winnaar.


Je speelt 3 rondes in dit spel die bestaat uit 3 fases. In fase 1 legt iedereen eerst zijn/haar letterkaarten, je mag zelf kiezen hoeveel je er gebruikt. Je mag je proberen focussen op 1 woord of op meerdere woorden tegelijk. Denk er wel aan dat het spel stopt na 3 rondes. Je mag zelf ook kiezen hoe je de letterkaarten gebruikt. Leg je ze gedeeltelijk op elkaar, laat je ruimtes tussen de letters, leg je ze in een kruiswoordraadsel patroon zodat je een letter meer dan eens kan gebruiken. Je kan het zo gek niet bedenken, alles mag, zolang je je woordenkaart niet laat zien. Je mag de woorden zelf leggen of een hint achterlaten voor een woord. Je moet wel zien dat de andere spelers de woorden kunnen raden. Als iedereen klaar is met de eerste fase van een ronde, gaat iedereen voor fase 2 woorden proberen te raden. Je mag meerdere woorden proberen te raden in een ronde, maar in het totaal kan je maar voor 7 woorden gokken. Na de eerste 2 rondes ga je daarna over naar fase 3 waar je letterkaarten moet trekken. Je legt hier tot 2 letterkaarten naar keuze af en neemt hetzelfde aantal kaarten terug op hand van de trekstapel. Als iedereen dit gedaan heeft, neemt iedereen nog eens 3 kaarten op hand van de trekstapel. Je kan dus maximaal 5 nieuwe letterkaarten krijgen.


Als je de 3 rondes hebt gespeeld, dan draai je je woordenkaart om. Nu ga je beginnen tellen hoeveel punten je verdient hebt. Je telt eerst de punten die je verdiend hebt met het raden van de woorden van je linkse speler, dan tel je de punten die je verdient door het raden van de woorden van de rechtse speler. Als je al die waarden hebt, ga je er het aantal punten dat die speler heeft van jouw woorden bij optellen. Dan tel je alle punten nog eens op. De speler met de meeste punten wint. Bij een gelijkspel kijk je naar het aantal gokken, de speler met de minste gokken wint dan. Als dat nog gelijk is, dan winnen beide spelers.


Dit spel werd geschonken door Osprey games en kan vanaf februari gespeeld worden bij Het Geel Pionneke.

Aantal spelers: 3 – 6 spelers
Leeftijd: vanaf 14 jaar
Speelduur: 20 minuten

Reacties

Populaire posts