Garden Lake
In Garden Lake bouw je je eigen vijver vol koi’s en
waterlelies, je probeert om alle gaten te vullen om zoveel mogelijk
punten te scoren.
Bij de start krijgt elke speler een vijver spelbord, en een reeks watertegels die in een omgekeerde U-vorm rond het bord worden gelegd. Eventueel geef je iedere speler ook een meer kaart die de basisindeling van het meer bepaalt. Bij de eerste spellen wordt aangeraden te spelen zonder de meer kaart. Als je het spel al vaker hebt gespeeld kan je ook spelen met de decoratietegels, dit zorgt voor een extra spelbeleving. De speler die het laatst een Japanse tuin bezocht, mag beginnen.
Tijdens je beurt kies je één tegel uit vier
mogelijke opties: je kan kiezen uit tegels van de onderste van je eigen twee
rijen ofwel de onderste van de randen van je twee buren. Eens de tegel
gekozen plaatst je die tegel op je bord, in
het raster, met de kant die jij kiest. Je mag de tegel draaien en
keren zoals je wil. Eens gelegd, blijft de tegel liggen. Zo vul je beetje bij
beetje je vijver met water, vissen en bloemen. Punten scoor je door
volledige rijen en kolommen te vullen, maar ook door
groepen koi’s of waterlelies te maken van minstens zeven verbonden
tegels. Daarnaast kun je tijdens het spel bonustegels verdienen wanneer
je bepaalde vormen of zones vult op je bord.
Het spel eindigt wanneer niemand nog een tegel kan of wil plaatsen. Dan wordt er geteld: punten voor volle lijnen, grote groepen en de juiste decoraties. De speler met de meeste punten wint het spel.
Ook al is het een puzzelspel, er is zeker
interactie: stel jij hebt een tegel in gedachten die in jouw onderste
rij ligt, maar je medespeler komt eerst aan de beurt en neemt de tegel
voor je neus weg. Weg plan en je kan opnieuw kijken welke
tegel jij best kan plaatsen.
Het spel ziet er prachtig verzorgd uit en het artwork sluit naadloos aan bij het thema. Voor de echte puzzelliefhebber is het een genot om te spelen: de tegels hebben allerlei vormen en zelfs de doorgewinterde speler moet goed nadenken over waar en hoe ze het beste geplaatst kunnen worden.
De regels zijn eenvoudig, waardoor iedereen snel kan starten met spelen. Garden Lake is een absolute aanrader voor wie graag puzzelt en tegelijk een beetje interactie met de anderen zoekt.
Ben jij klaar om rustig te puzzelen en toch stiekem je tegenstanders te slim af te zijn?
Dit spel is geschonken door Albi en is vanaf november te spelen bij Het Geel Pionneke.
Leeftijd : vanaf 8 jaar
Speelduur : 1 uur
Bekijk op Instagram





.jpg)
Reacties
Een reactie posten