Power Vacuum

 

Het huishouden runnen, een noodzakelijk kwaad dat gelukkig doorheen de tijd al een pak makkelijker geworden is door de inzet van elektrische toestellen. Weinigen stofzuigen graag, maar het is toch al vooruitgang ten opzichte van bezem en blik, en als dat dan nog onder begeleiding van een leuk muziekje van de radio kan valt het allemaal nog wel mee. Net deze apparaten spelen de hoofdrol in Power Vacuum, en 'het is eens wat anders dan anders' spel van Keen Bean Studio. Een telefoon, strijkijzer, radio, broodrooster, blender en stofzuiger spelen mee in het spelverhaal. Alhoewel, bij het openen van de speldoos treffen we een bijzonder bericht aan waarbij één apparaat zelfs de start van het spel niet haalt. 

"Geweldig nieuws! Het Hoogste Apparaat (de stofzuiger) is dood! Je hebt je droevige publieke verklaring afgelegd ("tragische dag," enz.), en nu ben je klaar om je snode plan te smeden om de zojuist vrijgekomen zetel van het Hoogste Apparaat te stelen en de absolute macht voor jezelf op te eisen. Je hoeft alleen je medeministers te slim af te zijn - maar het zijn maar een hoop onbeduidende apparaatjes, hoe moeilijk kan dat nou zijn?" Laat de intriges beginnen!

 

Power Vacuum is een 'haal-je-slag-thuis' kaartspel met een aantal verraderlijke wendingen. Spelers nemen de gedaante aan van een elektrisch apparaat (broodrooster, blender,...) Het spel wordt over meerdere rondes gespeeld en in elke ronde gebruiken spelers slagen om de krachtniveaus van andere spelers aan te passen en zo hun "Verborgen Agenda-doelkaarten" te behalen. Op deze doelkaarten staan twee apparaten vermeld: je doel is om ervoor te zorgen dat: één van die apparaten aan het einde de meeste macht heeft, en het andere apparaat de minste Macht heeft.

Er zijn verschillende kleuren/soorten kaarten: media (groen), bureaucratie (geel), geld (blauw), geweld (rood) en de 'speciale catergorie' spionnen (bruin). Geen opvoedkundige boodschap, maar: geweld is altijd troef en overruled elke andere kleur, buiten de spionnen, die zelfs geweld kunnen verslaan. 
Een belangrijk detail en leuke speltwist, is dat de kleur van de kaart zichtbaar is op de achterkant: je kan dus perfect zien welke kleuren de tegenstanders op hand hebben. Spionkaarten zijn vermomd met een anderskleurige achterkant. 

Kracht wordt verkregen door slagen te winnen met de hoogste waarde van de gespeelde kleur, maar kan ook worden gewonnen, verloren en uitgewisseld tussen spelers door slim gebruik te maken van het Controlebord, dat wordt gemanipuleerd door de speler met de laagste kaart van elke kleur.Bij Power Vacuum draait het niet om het winnen van elke slag, maar om het kiezen van de juiste kaart op het juiste moment om de opkomst of ondergang van je tegenstanders op korte termijn te beïnvloeden, zodat je op lange termijn maximaal profiteer

 
Als je aan het einde van de ronde je Agenda-kaart hebt voltooid door de spelers met de meeste en/of minste kracht te kiezen, ontvang je een grote bonusuitbetaling. Punten aan het einde van de ronde worden ingewisseld voor onderdelen van een groot standbeeld dat je voor jezelf bouwt. De eerste speler die zijn standbeeld voltooit, wordt het volgende Opperste Apparaat. 

De leuke introtekst met een twist, de bouw-een-standbeeld-voor-jezelf-doelstelling en het grappige artwork maken dit tot een 'specialleke' in onze collectie. Met een spelduur van een dik halfuur staat Power Vacuum garant voor ongetwijfeld leuke, snelle en aparte spelervaring !  

Dit spel werd geschonken door Keen Been Studio en kan vanaf heden gespeeld worden bij Het Geel Pionneke.


 

 

 

Aantal spelers: 1 - 5
Leeftijd: 8+
Speelduur: 30 - 45 min

Reacties

Populaire posts