Yatai
Een yatai is een kleine mobiele eetkraam in Japan die meestal ramen (noedels) of ander voedsel verkoopt. De kraam wordt in de vroege avond op loopbruggen opgesteld en ’s avonds laat of in de vroege ochtenduren verwijderd. Het is één van de beste plekken om vrienden te maken . Trek een schort aan en serveer eten en drinken aan de klanten en toeristen die in een rij bij je kraampje staan. Wie van jullie wordt de succesvolste chef-kok in het nachtleven van Fukuoka ?
Yatai is een bordspel dat zich afspeelt in Japan en waar de spelers proberen om de meeste punten te verdienen met het runnen van een Japans straatkraampje. Dank zij een 3x2 rastersysteem is het mogelijk om te kiezen welke acties om de beurt genomen kunnen worden :
· toevoegen van klanten
· koken van voedsel
· vullen van de koelkast
· opdienen van voedsel
· recycleren van lege flessen
Je moet je keuze goed coördineren om de klanten tevreden te stellen. Tijdens het spel is het mogelijk je eigen Yatai te ontwikkelen, kookplaten toe te voegen, je koelkast te vergroten of nieuwe gerechten te leren koken om klantrecensies te verbeteren.
Iedere speler heeft een Yatai-bord, een reputatiebord, een menubord en vier verschillende eettokens. Klanten en toeristen worden uit een zak getrokken. Welke gerechten je kunt koken is afhankelijk van de ingrediënten die je hebt verzameld. De kleur van de klanten gecombineerd met dezelfde kleur van eten en dezelfde kleur van drank brengt de meeste punten op.
Nadat je je klanten in het eethuis hebt bediend, geven ze je beoordelingen die je aan het einde van het spel een speciale bonus en extra overwinningspunten opleveren. Je wordt gedwongen om zorgvuldig te spelen en van tevoren je beslissingen en strategieën goed te overwegen.
Wat vind ik van het spel?
Ik vind het een leuk, ontspannend spel. De handleiding is duidelijk en plezant opgesteld in de vorm van een menukaart. Het opstellen van het spel duurt niet lang. Er wordt gebruik gemaakt van koele borden en de houten speelstukken zijn kleurrijk. In het begin lijkt je spelersbord erg eentonig door het zwart-wit maar naarmate het spel evolueert wordt het kleurrijker door het plaatsen van de flessen, eten, bezoekers. Het voelt erg Japans aan. Ofwel hou je ervan ofwel niet.
Dit spel is geschonken door Dawn Town Games en is vanaf april te spelen bij Het Geel Pionneke.
Aantal spelers : 2 - 4
Speelduur : 30 - 60 minuten
Leeftijd : vanaf 10 jaar
Reacties
Een reactie posten